Експонати в музеї

Є багато різних типів експонатів музею. Це лише невелика вибірка з того , що є. На території музею є багато різних типів вуликів з дуже старих дерев’яних вуликів сучасній моді L’Oreal вуликів. На території є музей , бібліотека, зона, присвячена Петру Прокоповича , офісних будівель і технічного обслуговування і науково-дослідних установ .

МУЗЕЙ БДЖІЛЬНИЦТВА 

Музей розташований в одному з найкращих куточків міста Києва, в історичній місцевості – Феофанія. З перших кроків по музею відвідувач потрапляє в царство комахи божої – бджоли, де усе влаштовано таким чином, щоб найповніше показати нерозривний зв’язок рослинного світу з бджолами. Алеї обсаджені фруктовими деревами – яблунями, черешнями, вишнями, а також бузком та іншими декоративними рослинами. З ранньої весни і до глибокої осені повсюди буяють квіти.

Музей бджільництва покликаний зберегти історичне минуле та пропагувати сучасні технології виробництва продукції цієї галузі. В експозиціях музею відображені історичні етапи становлення й розвитку бджільництва, роль видатних діячів науки, відомих практиків, простежується розвиток наукових центрів, шкіл, товариств.

Музей створений у відповідності з розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 11 листопада 1990 року. Співробітниками музею розроблені наукові основи і принципи експозиції, зібраний і опрацьований великий за обсягом і чисельністю колекційний матеріал, здійснені будівельні, науково реставраційні і художньо-оформлювальні роботи.

Значна частина музейних експонатів розміщена під відкритим небом (до 5га): демонструються вулики-колоди, дуплянки та рамкові вулики різноманітних конструкцій, характерних для певного регіону країни. В більшості експонати діючі – заселені бджолиними сім’ями, експонуються пристосування, які охороняли бортні та колодні пасіки.

Музей – це живий організм, існування якого забезпечується завдяки постійним надходженням нових матеріалів. Саме в цьому вбачають своє завдання співробітники музею. Щорічно музей поповнюється новими експонатами, зібраними під час експедицій по Україні.

Музей відіграє роль школи патріотичного виховання, є багатим джерелом пізнання історії національного бджільництва, впливу на матеріальну і духовну культури.

В залах загальною площею 950 м2 розгорнуті експозиційні розділи: бортне бджільництво, міжнародні організації з бджільництва Апіславія, Апімондія, апітерапія, хвороби бджіл та засоби боротьби і профілактики з ними, медодаїв України, галереї: «Бджільництво в мистецтві», портретів видатних діячів науки і практики, в окремому будиночку–музеї П.І.Прокоповича – основоположника раціонального бджільництва. Розгорнута

постійно діюча виставка нових досягнень галузі – сучасний інвентар, що випускається підприємствами різних форм власності. Демонструються озвучені діорами: «Пасіка на Поліссі», «Монастирська пасіка», «Пасіка на кочівлі».

За роки функціонування музей відвідали близько 100 тис. чоловік: це бджолярі за фахом та аматори, студенти ВНЗів, учні середніх спеціальних навчальних закладів, учні шкіл, гімназій міста Києва та областей України. В музеї побували делегації фахівців ряду країн світу: з США, Канади, Росії, Білорусії, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Франції,Словенії, Туреччини, Греції, Болгарії, Словаччини, Австрії, Швеції, Кореї, Китаю, Вірменії, Казахської республіки та інших країн, делегати конгресів «Апіславія», «Апімондія», учасники з’їздів пасічників України, конференцій, симпозіумів, зібрань фахівців-апітерапевтів.

Тричі на рік – весною та восени на території музею проводяться Всеукраїнські виставки-ярмарки досягнень галузі, на яких відвідувачі можуть придбати якісну продукцію пасічників України – мед, пилок, маткове молочко, пергу, бджолосім’ї та необхідний реманент.

Зелена зона музею є чудовим місцем для сімейного відпочинку.